השאירו פרטים

ונחזור אליכם בהקדם

שדה חובה

עיצוב פנים - תהליך העבודה


מערכת arcdb, 24.10.2018

מתעניינים בעיצוב פנים? עומדים לפני שיפוץ?

 

לכל אחד מאיתנו יש טעם אסתטי והעדפות מעט שונות, זה צריך להתבטא גם בעיצוב הבית או העסק שלנו, עיצוב פנים הוא שדה מרתק של יצירתיות אשר משפיעה על חיינו כל הזמן.
עיצוב פנים קובע הרבה מאוד מהפונקציונליות שלנו במרחב הבנוי, ומתחושת הנעימות בתוכו. התחום כולל נישות רבות כמו עיצוב בתים, עיצוב חדרים ספציפיים, עיצוב משרדים וחללי עבודה אחרים, עיצוב מסעדות, בתי קפה, ולמעשה כל מבנה בו אנו חיים, עובדים, לומדים ומבלים.
התחום כולל יכולת הבנה ומימוש אדריכלי יחד עם הבנה אסתטית רחבה ועשירה. מעצבת פנים מוכשרת ומנוסה תוכל לחולל בחלל אפרורי שינוי ממריץ ומרענן אשר יפיח בו חיים ותשפר את איכות החיים .
עיצוב פנים מגשים חזון אסתטי של הקליינטים והמעצבת, לכל חלל אפשרויות העיצוב שנגזרות מהיעוד שלו, ולכך יש להוסיף קשת עשירה של סגנונות מהם ניתן לאמץ ולשלב.
מעצבת פנים כישרונית תוכל ליצור חלל ייחודי  שממקסם את הפונקציונליות שלו דרך מעטה אסתטי משרה נוחות ורוגע. לעיצוב פנים יש השפעה גדולה על התפקוד שלנו בחלל הנתון, ובעשורים האחרונים הולכת וגדלה הבנת הקשר בין עיצוב טוב לתחושה טובה וביצועים מועצמים.

 

עיצוב פנים לעסק

קרדיט: עידית מילר

 

איך הופכים את חלומכם  לחלל מעוצב?

 

1. פגישת היכרות

תחילה יוזמים פגישה עם המעצב או האדריכל פנים - פגישת היכרות.
בפגישת ההיכרות המעצב/אדריכל יעבור אתכם על נתוני הדירה או העסק, אשאל שאלות אלמד על הצרכים, הרצונות, החלומות, לאחר מכן מבצעים תיאום ציפיות ובעיקר מביעים את הרצונות וחלומות עיצוב שלכם, 
במידה ומדובר ברכישת דירה יד 2 מומלץ לקיים את הפגישה אצלכם בבית על מנת ללמוד על הצרכים בהתאם למשפחה המורכבת, לגודל הדירה, מספר החדרים וכד'.
במידה וזו דירה חדשה מהקבלן ליווי בתכנון ושינויים בדירה שנקנתה מקבלן (מה שנקרא "על הנייר") כולל הגשת כל התוכניות הנדרשות לקבלן על פי צרכים ורצונות הלקוח ובהתאם לאורח חייו וסגנון העיצוב הרצוי, במקרה זה ניתן להפגש במשרד האדריכל/ המעצב, שאילת שאלות מקצועיות והקשבה רבה הם המפתח לקבלת תמונה מלאה בין הדמיון שלכם לחללי הדירה בפועל.

מעוניינים ללמוד עיצוב פנים? >>

 

2 . הצעת מחיר

לאחר פגישת ההיכרות, עליכם לקבל מחיר מסודרת, מפורטת ומדויקת עבור שירותי העיצוב המתאימים ובהתאם לשיחת ההיכרות המתבצעת בפגישה הראשונה.
לאחר הסכמה על הצעת המחיר יש להפגש שוב בדירה/העסק על מנת שמעצב הפנים/ האדריכל יוכל לבצע מדדידות וצילום מצב קיים.

 

פגישת היכרות לעיצוב הבית

 

3. הכנת פרוגרמה

בשלב הבא, הספוט עובר למשרד עיבוד  מול מחשב. שם המעצב מעלה את נתוני הדירה או העסק על המחשב ומתחיל לבנות מספר סקיצות, בהתאם לתיאום הציפיות מהמפגש הראשון ,מתוכן תבחר ה- אחת ע"י הלקוח.
הפרוגרמה משכללת את הרצונות שלכם יחד עם מסגרת התקציב והמסקנות המקצועיות של מעצב הפנים, לכדי תכנית עבודה אחת, מפורטת ומגובשת. לאחר שנבחר החזון זה הזמן ללקט אלמנטים ולשלב אותם יחד

 

4.הדמיות במידת הצורך

במידה וישנו צורך, יתבצעו הדמיות שישקפו את התוצאה הסופית של עיצוב החלל מתוך בחירת הסקיצה הנבחרת,. באמצעות סקיצות תלת מימדיות ממוחשבות תוכלו לראות כי בקרוב הדמיון הופך למציאות.

 

5.יוצאים לדרך!

בשלב זה אתם יוצאים עם מעצב הפנים לבחור חומרי גמר לדירה/עסק לאחר שאושרה הסקיצה הסופית על ידיכם, ריצוף, חיפויים, ברזים, כלים סניטריים ריצופים, חיפויים, כיורים, פרקטיים ועוד.
בהתאם לכתב כמויות מפורט שהוציא המעצב, על המעצב ללוות אתכם ולמקד אתכם במטרה על פי תכנון קודם בין המבחר לגבי מה שחשוב באמת.

 

6. הכנת תוכנית עבודה

המטרה של תכנית העבודה היא לפרט על כל תוכניות הריהוט, החשמל, ההריסה, הבנייה , האינסטלציה, הריצוף המיזוג וכו'. המסמך יפרט בהרחבה על כל פעולה שתתבצע במסגרת הפרויקט.

 

7.כתב כמויות

בכתב הכמויות מפורטים החומרים בהם השתמש המעצב במהלך הפרויקט. בנוסף, מסופק כתב כמויות מפורט, המותאם לתכניות עבור מכרז קבלנים וספקים לצורך הצעת מחיר.

 

8.פיקוח עבודה

שלב זה הוא כמעט האחרון. בשלב זה האדריכל מגיע לפיקוח באתר ומפקח שהכול מתבצע לפי התוכניות. מה הכוונה לפי התוכניות? לפי התכניות זה אומר שאתם ישנים בשקט בזמן שכל העבודה מתקתקת כמו שעון שוויצרי.

 

9.ליווי

על המעצב ללוות אתכם כל הדרך על ידי יצירת רשימת קניות, לווי לספקים לבחירות מושלמות ועם המון Design with Style.
בין יתר יכללו ברשימה פריטים המכילים מוצרים כגון: תאורה ,רהיטים ,חיפוי קיר דקורטיבי ,וילונות  ועוד. שילוב אביזרים מתאימים והוספת פריטים דקורטיביים למיצוי הפוטנציאל המלא של החלל הן מבחינה עיצובית ועד לאיכות הביצוע.

 

בפלטפורמת arcdbiz תוכלו למצוא את כל בעלי המקצוע המתמחים בחללים מסחריים שיוכלו להוביל אתכם כל הדרך משלב ההיכרות ועד לגמר העבודה.

דרג מאמר זה:
עיצוב פיצוציה
מערכת arcdbiz, 05.11.2018
קרא עוד
תאורה לחנות בגדים
מערכת arcdbiz, 12.11.2018
קרא עוד
למה עליי לבחור מעצב פנים לעסק שלי
מערכת arcdbiz, 19.11.2018
קרא עוד
תגובות
(0 תגובות, 0 דיונים)

חברי arcdbiz מתמחים בעיצוב חנויות, תכנון ומיתוג חלל מסחרי, הבנת חווית הלקוח, וחשיבה שיווקית. ליווי אישי צמוד!

עסק מצליח הוא עסק מעוצב,

השאירו פרטים וצוות המומחים של arcdbiz יעזור לכם למצוא את בעל המקצוע המתאים ביותר עבורכם!

שדה חובה