השאירו פרטים

ונחזור אליכם בהקדם

שדה חובה

עיצוב מספרות


עיצוב מספרות
מערכת arcdbiz, 07.11.2018

בכל הקשור לנושא עיצוב מספרות מקום העסק הנבחר והגודל לא קובע אך המראה בהחלט כן.
יש לכם חלל מסחרי נפלא ועסק מספרה? מחפשים השראה לעיצוב מספרה? בארץ קצת קשה לפעמים להבדיל בין עיצוב מספרה אחת לאחרת כיוון והסגנון העיצובי של בתי עסק בתחום הוא כמעט זהה.
כל מעצב שיער רוצה עיצוב מספרה ייחודית משלו, משהו שונה מהמתחרה ממול, אז איך גורמים לעסק שלך להיבדל משאר העסקים המציפים את העיר?

 

תכנון מקדים לעיצוב המספרה

 

כמו בתחילת כל פרויקט עיצוב פנים או אדריכלי עלינו לבדוק מספר דברים: מהו שטח החלל, כמה עמדות ספר תרצו במקום, היכן ימוקמו השירותים, מטבחון, עמדות חפיפה,הדלפק ,עמדות עבודה,התצוגה ,מניקור ופדיקור, ציוד וריהוט למספרות, חדר לקוסמטיקאית ואולי אף מכונת כביסה במקום לשלוח למכבסה וכן אזורים נוספים שתרצו במקום.

נקודות חשמל –בהכנת תכנית אדריכלית בעיצוב מספרה ישנם מראש סימון אזורים והקמת תשתית חשמל מתאימה. בדרך כלל במקום בו מיזוג אוויר עובד כמעט ללא הפסקה, מייבשי שיער, מכונות תספורת ועוד, יש לקחת בחשבון תכנון נקודות חשמל בהתאם.

 

עיצוב  למספרה

 

לרוב ישנם הגדרות מוגדרות וברורות בעיצוב חלל מספרה כגון: אזור הקבלה הדלפק,פינת המתנה,אזורי אחסון, אזור תצוגת מכירה, אזור כסא חפיפה, מראות ועמדת עבודה, מטבחון המשמש גם לעמדת עבודה ופינת קפה. ולא לשכוח את חדר קטן לשירותים שחייב להיות Designed in style.
בהתאם לגודל המספרה והאופי הייחודי שלה ניתן לשלב פינות טיפוח של מניקור ופדיקור לכלות או לנשים מגונדרות, כאמור פרופורציות החלל חשובות באותה מידה  למבנה הפנים של המספרה.
חלל גדול מכתיב ומאפשר  יצירת פינות רבות אך חשוב לייצר בכל פינה תחושה אינטימית המאפשרת ריכוז בתספורת עצמה. במקביל, על חלוקת החלל להיות נכונה ומותאמת לתנועה רבה של הספר מסביב הכסא ובאופן כזה שמאפשר גישה נוחה ומהירה לכלי עבודתו בכל עמדה.
בשנים האחרונות אין ספק שיש בישראל מהפכה עיצובית באיך לתכנן את המספרה כל ספר רוצה השראה עיצובית וייחודית  למספרה שלו.

 

Display Design

תכנון אזור המאפשר show  האזור המכתיב את תכנון מערכת השמע כגון: טלוויזיות ומערכת הסאונד, מי לא אוהב מוסיקת רקע?

 

עיצוב מספרה - איילת זוארץ הופמן מעצבת פנים

עיצוב פנים: איילת זוארץ הופמן

 

השראה לעיצוב מספרה


כמו בכל תחומי היצירה, מעצב פנים מפתח השראה עיצובית היכולה להגיע מכמה אלמנטים טקסטורות מקוריים פונקציונאליים ושונים, חשיבה נכונה דגש לעיצוב קירות, חיפוי קירות, ופרטי ריהוט המתוכננים בייחודיות בלעדית עבור הספר.
רק אחרי שחווים את כל החלל אפשר להבין מהו עיצוב נקי ונעים לעין, כזה שיש בו מחשבה על כל ניצול סנטימטר של שטח שמוקדש גם לחוויה הויזואלית וגם לפתרונות של מקום ואחסון, וכמובן לארכיטקטורה שלו. אותו שילוב בין עולמות עיצוב שונים,כששני עולמות עיצוב נפגשים ומתחברים לתוך חלל אחד התוצאה בדרך כלל מעניינת, מלאת יצירתיות ואפילו חדשנית.
החיבור בין עולם עיצוב השיער לבין עולם מעצב הפנים מאפשר שבירת גבולות אומנותיים וחזותיים, והכל נעשה על מנת לאפשר ללקוח את חווית התספורת .תוצאת עיצוב המספרה המתקבל בסיום מתרגם לעיצוב תאורה פונקציונאלית המתאימה עצמה לאזורים השונים במספרה.

 

אחסון ותצוגה

 

בעיצוב מספרה ישנה חשיבות גדולה ליצירת מקומות אחסון ראויים, נגישים ופונקציונאליים עבור הספר, ישנם אין סוף חומרי גמר לבחירה בעיצוב הרהיט, קבלת החלטות נכונות ותיאום טקסטורות נכונות קובעת את הקו העיצובי הסופי של המספרה.
חשוב לתכנן ולעצב היטב את יחידות האחסון כך שיציגו את המוצרים ויזמינו את הלקוחות לרכוש את מוצרי הטיפוח, החשיפה צריכה להיות ממוקדת, מכירתית ומידתית.

 

ריצוף

 

ריצוף הוא אחד הקריטריונים שהופכים את מראה המספרה למעוצבת ואלגנטית.
מומלץ בחירת ריצוף אנטי החלקה (Anti Slip )הקיים במגוון דגמים.

 

חזית עיצובית למספרה

 

בעסק כזה מה שרואים עושה את ההבדל. אם רוצים להיות בולטים וגלויים לעוברים ושבים שימוש בדלת זכוכית גדולה בחזית יכולה להיות עם אלמנט צבע ו/או טקסטורה אשר מקפיצה את החזית וגלויה לעין ,בחזית המספרה חשוב לשמור על מיקום לשילוט.

 

מספרה מעוצבת

שם אדריכל:BLINDS US - וילונות ומוצרי הצללה

 

תאורה למספרה

 

תקרה ותאורה – עם מגוון כה רחב של מוצרי תאורה, חשוב לבחור תאורה מתאימה שאינה משתקפת עם המראות במספרה, מסנוורת ומפריעה. את התאורה ניתן להתקין ישירות על התקרה ולרוב בתכנון הנמכת תקרת גבס, שילוב תאורה מצריכה את הגוונים הנכונים. עניין התאורה חשוב מאוד מכיון שתאורה נכונה מעניקה את הגוונים הנכונים בשיער לאחר שהספר השקיע את עבודתו בעיצוב השיער כשמדובר בתחום היופי.

 

טיפים לתאורה במספרה

1. הקפד על תאורה רבת עוצמה בחזית, בחלון הראווה ובכניסה.
2. השתדל ליצור מגוון של סוגי תאורה.
3. הימנע מסינוור.
4. צור מספר מקומות בהם ישנה מערכת דינמית לתאורה.
5. הקפד על שמישות - תחזק את גופי התאורה.

 

תקציב לעיצוב מספרה

 

כמובן כשחושבים על שיפוץ, חשוב לדעת מה התקציב ומה רוצים לעשות, אחרת אי אפשר להגיע לעיצוב מספרה נכון, עכשווי, שיישאר עדכני לאורך זמן ופרקטי.
ללא אדריכל שילווה את התהליך עיצוב המספרה חשוב שיהיה תכנון מראש בהתאם לתקציב,שיפוץ וחידוש ניתן לעשות בכל טווח מחירים שונים – הכול בהתאם לגודל המספרה וסוג השיפוץ.

 

פנייה לאיש מקצוע

 

לאחר שהגענו למסקנה שעיצוב מספרה יכול להתבצע בעלויות מאוד זולות אך כמובן ישפיע על תדמית העסק שלכם.
אם תרצו למקסם את העסק שלכם ואת היכולות שלו מבחינת נראות של העסק אל מול הלקוחות, ונוחות תפעול העסק מומלץ להיפגש עם אדריכל או מעצב פנים עסקי אשר יבדיל אתכם מהמתחרים שלכם.

ב- arcdbiz אנחנו מרכזים עבורכם את כל בעלי המקצוע המובילים בתחום ומתמחים בסוג העסק שלכם, אתם מוזמנים להיכנס למאגר הספקים ובעלי המקצוע שלנו באתר ולבחור עבורכם את האדם המתאים ביותר עבור הפרויקט שלכם.

דרג מאמר זה:
עיצוב חדר עבודה קטן בבית או במשרד
מערכת arcdbiz, 18.11.2018
קרא עוד
טיפים ורעיונות לעיצוב משרד קטן
מערכת arcdbiz, 02.11.2018
קרא עוד
תגובות
(0 תגובות, 0 דיונים)

חברי arcdbiz מתמחים בעיצוב חנויות, תכנון ומיתוג חלל מסחרי, הבנת חווית הלקוח, וחשיבה שיווקית. ליווי אישי צמוד!

עסק מצליח הוא עסק מעוצב,

השאירו פרטים וצוות המומחים של arcdbiz יעזור לכם למצוא את בעל המקצוע המתאים ביותר עבורכם!

שדה חובה