השאירו פרטים

ונחזור אליכם בהקדם

שדה חובה

האם קיימת חשיבות לעיצוב תאורה לחנות בגדים


תאורה לחנות בגדים
מערכת arcdbiz, 12.11.2018

תאורה לחנות בגדים יכולה לשנות את פני העסק, לתאורה יש עוצמה וכוח להבליט מוצרים ולייצר חוויית קניות אטרקטיבית ומוארת יותר. בעיצוב חנויות בגדים עולה הצורך בתכנון תאורה מוקפד שישתלב עם האווירה הכוללת, אופי והקונספט של החנות ויחמיא לבגדים וכן למודדים את הבגדים.

האם מומלץ להתקין תאורה חזקה לחנות בגדים או רכה? כיצד בוחרים את גופי התאורה ועל מה חשוב לשים דגש? נקודות אור בדרך לבחירת תאורה לחנויות אופנה.

 

הארה נכונה לקידום מכירות

 

יש לזכור שלקוחות מגיבים באופן חיובי יותר לבגדים שהם יכולים לראות בקלות במיוחד לאלמנטים ודקויות בבגד – צבעים, הדפסים, מרקם ולכן, התאורה חייבת לספק הארה מקסימלית על מנת שהלקוח יראה היטב את האיכות הגבוהה של התפירה.

חשוב לבחור תאורה היקפית שיהיה נעים בחנות אך לא לשכוח תאורת הדגשה, שמטרתה להדגיש את הסטנדים ועמדות ספציפיות, במיוחד אזורי סייל (Sale) או מדפים וקולבים שעשויים להסתיר את הבגד. כדאי להאיר גם את חלון הראווה עצמו עם גופי תאורה ממוקדים כך שהחנות תבלוט למרחקים גם כשהיא סגורה ובחשיכה.
מחקרים מבחינים בכך שתאורה עזה יוצרת ערנות ולכן תתאים לחנויות רחוב בה ההארה העוצמתית מסייעת לצרכנים להחליט במהירות ולהמשיך הלאה בעוד תאורה רכה ואפילו מעט עמומה יוצרת רצון להשתהות ומתאימה לחנויות יקרות יותר. בחדרי ההלבשה במיוחד חשוב להקפיד על בחירת התאורה. מחקרים הצביעו על כך שרוכשי בגדים מעדיפים תאורה צידית שהופכת את תא ההלבשה למרווח ונעים יותר. יש לזכור שתא מדידה הוא צר וגם עם המראה נוטה להשתקפות ומבליט על פגם ולכן יש חשיבות רבה לאינטימיות ולתאורה טבעית. כמו כן, הצביע מחקר שצרכנים נמשכים לאזורים הבהירים יותר בחנות ומכאן האפקט החשוב של יצירת ניגודים בין אור וחושך.

 

תאורה דקורטיבית לחנות בגדים אופנתית, מוארת ואטרקטיבית

 

בבחירת תאורה לחנות בגדים חשוב לבחור גם גופי תאורה שישתלבו עם האופי של החנות. למשל, שנדלירים דומיננטיים לחנות בגדים בסגנון נוסטלגי אצילי או תאורה בסגנון מודרני לחנות ששמה דגש על טרנדיות. התאורה הדקורטיבית פחות מיועדת להשגת הארה ומטרת העל שלה היא להשתלב בשפה העיצובית הכללית. תאורה זו משתלבת במוקדים שונים מהקופות דרך נישות ועד המסלול שמוביל לתאי ההלבשה.
חשוב להתייחס בבחירת תאורה לחנות בגדים גם לסוג האור קר או חם לפי האווירה שברצונכם ליצור ולקחת בחשבון את אלמנט החיסכון כאשר משתמשים באור לאורך זמן ההוצאות יכולות להיות גבוהות וכדאי לשקול שימוש בנורות חסכוניות ולקבוע את מידת הבהירות בהתאם לגורמים המשפיעים על התאורה המלאכותית – תאורה טבעית מבחוץ, גובה התקרה, פתחים שונים, ספקטרום. בכל מקרה, רוב חנויות הבגדים משתמשות במגוון רחב של גופי תאורה כדי לספק כמות נכונה של אור בכל החלל לכל אורך שעות היום.
המטרה הסופית בתכנון תאורה לחנות בגדים היא שהסחורה תוצג במיטבה ותשדרג את חוויית הקנייה. מומלץ לפנות לאדריכלים, מעצבי פנים או ליועצי תאורה שיוכלו לסייע בניהול הפרויקט הקמעונאי להעלאת המכירות ויצירת האווירה המוארת המבוקשת בחנות.

דרג מאמר זה:
עיצוב סטנדים לחנות בגדים
מערכת arcdbiz, 19.11.2018
קרא עוד
למה עליי לבחור מעצב פנים לעסק שלי
מערכת arcdbiz, 19.11.2018
קרא עוד
עיצוב חנויות בגדים לנשים
מערכת arcdbiz, 04.11.2018
קרא עוד
תגובות
(0 תגובות, 0 דיונים)

חברי arcdbiz מתמחים בעיצוב חנויות, תכנון ומיתוג חלל מסחרי, הבנת חווית הלקוח, וחשיבה שיווקית. ליווי אישי צמוד!

עסק מצליח הוא עסק מעוצב,

השאירו פרטים וצוות המומחים של arcdbiz יעזור לכם למצוא את בעל המקצוע המתאים ביותר עבורכם!

שדה חובה