השאירו פרטים

ונחזור אליכם בהקדם

שדה חובה

האם עיצוב פיצוציה תורם להכנסת העסק?


עיצוב פיצוציה
מערכת arcdbiz, 05.11.2018

לפיצוציות נוכחות משמעותית בנוף העסקים הישראלי. קיימות פיצוציות בקניונים ובמוקדים אסטרטגיים ברחוב ובין כל ההיצע המסחרר מסביב, חשוב לדעת כיצד לתכנן את עיצוב הפיצוציה על מנת למשוך תנועה פנימה ולהגדיל את המכירות במעמד הרכישה.

 

לפניכם דגשים לעיצוב פנים נכון בפיצוצייה מסידור החנות ועד תצוגת המוצרים.

 

פריסת החנות קובעת


השלב הראשון הוא תכנון המרחב כך שיתאים לגודל החלל. מרבית הפיצוציות אינן גדולות ובפני המעצב עומד אתגר של גודל ומקסום השטח. כדי להצליח במשימת התכנון, חשוב לקחת בחשבון מחד את תכולת החנות – הסחורה על שלל סוגיה ומאידך – את הדרך שעושה הלקוח כאשר הוא נכנס לפיצוציה.
כיום קיימים פתרונות תצוגה מודולאריים המאפשרים להציב מדפים בגבהים ובגדלים שונים מהרצפה ועד התקרה וכך לנצל כל חלקה טובה בחנות, אך יש לחשוב על נגישות גבוהה בהגעת הלקוח למוצרים השונים ומיקום המוצרים גם לפי ביקוש. לרוב ממקמים את המוצרים הקטנים בקדמת החנות ואת מוצרי החלב ומוצרי המכולת בסוף החנות, כדי שהלקוח יבצע סיבוב מלא בחנות ותוך כדי יוכל ללקט ולאסוף מוצרים שונים עד שהוא מגיע למקררים ולמוצרים הבסיסיים כמו לחם, שימורים וכדומה. המטרה היא שאנשים אולי עצרו לרגע לקנות משהו – אבל הם יצאו עם כמה שיותר מוצרים מהחנות לאחר שיחפשו למגוון רחב ככל שניתן בזמן הקצר ביותר.


על מנת לאפשר סיבוב בחנות, אפשר לבחור אריחים שונים מהבחינה הויזואלית המפלסים את הדרך בצבע אחד שבולט על רקע צבע אחר או מעמדים שמסודרים כך שהם מאפשרים סיבוב מעגלי בלבד בחנות מבלי קיצורי דרך. כלומר, לפריסת החנות ולרצפת המכירה חשיבות רבה במסלול המודרך ובחוויית הקנייה והגדלת המכירות. היא גם מגדירה את המרחב וגם את זרימת הלקוחות בתוך החנות.

 

לחצו לבחירת אדריכל מסחרי לעיצוב העסק שלכם >>

 

עיצוב פיצוציה דרך אזורי לחץ ועמדת הקופה


חשוב שפתרונות התצוגה בעיצוב פיצוציה יהיו כאלה שיאפשרו גישה נוחה וגם שהמוצר יהיה גלוי ויוצג בדרך האטרקטיבית ביותר בין אם זה לפי קטגוריות של עולמות תוכן וקבוצות מזון שקשורות אחת לשנייה ובין אם בהעמדה המאפשרת לראות את המוצר במלואו תחת תאורה מחמיאה במיוחד.


בעת עיצוב פיצוציה חשוב להתייחס במיוחד ל"אזור הלחץ" – הכניסה לחנות בה הלקוח מגבש דעה לגבי הפיצוציה. כדאי שמאזור זה החנות תראה אטרקטיבית ככל שניתן ותציג בעיקר הנחות או הטבות או כל "פיתוי" אחר שיגרום ללקוח להיכנס לחנות. יש לזכור שרוב הלקוחות פונים מאזור הכניסה ימינה ולכן, כדאי לתכנן את החנות כך שהמסלול יצא מימין. כדאי ליצור פינות ייעודיות להטבות, שילוט שמכוון את המסלול או מסביר מה כולל כל אזור בפיצוציה כך שכבר ממבט ראשון בחנות יהיה ברור איפה כל דבר ואיך ניתן להגיע אליו. שילוט שמואר בחשיכה.


עמדת הקופה היא השלמת המכירה אך גם המקום בו אפשר להגדיל עסקאות. באזור הקופה כדאי להציג פריטים קטנים שהלקוח נהנה להוסיף לעגלת הקנייה, בתהליך המכונה "קנייה אימפולסיבית" כמו מסטיקים, סיגריות, פיצוחים.

 

קרדיט תמונה:

שם צלם: יניב שמידט

שם אדריכל: רוני בארי

דרג מאמר זה:
תאורה לחנות בגדים
מערכת arcdbiz, 12.11.2018
קרא עוד
למה עליי לבחור מעצב פנים לעסק שלי
מערכת arcdbiz, 19.11.2018
קרא עוד
עיצוב סטנדים לחנות בגדים
מערכת arcdbiz, 19.11.2018
קרא עוד
תגובות
(0 תגובות, 0 דיונים)

חברי arcdbiz מתמחים בעיצוב חנויות, תכנון ומיתוג חלל מסחרי, הבנת חווית הלקוח, וחשיבה שיווקית. ליווי אישי צמוד!

עסק מצליח הוא עסק מעוצב,

השאירו פרטים וצוות המומחים של arcdbiz יעזור לכם למצוא את בעל המקצוע המתאים ביותר עבורכם!

שדה חובה